Etnojura

Pracownia EtnoJura to miejsce zabaw naturalnymi materiałami – inspiracji do zajęć warsztatowych szukamy w tematach eko i etno. Przez cały rok zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne do naszej siedziby w Żarkach. Pracownia mieści się w blisko stuletnim domu zbudowanym z wapiennego kamienia jurajskiego. Klimatyczne sale, pachnące wikliną i sianem umożliwiają bałagan twórczy i dobrą zabawę. Przy ładnej pogodzie proponujemy „Dawne zabawy” w ogrodzie, albo warsztaty pod wiatą i ognisko.
Nasze zajęcia dostosowujemy do wieku uczestników. Mamy program dla najmłodszych od trzeciego roku życia, po młodzież gimnazjalną.

Od października do kwietnia dodatkowo realizujemy warsztaty wyjazdowe.

Wesołe cudaki i zwierzaki z siana

Wesołe cudaki i zwierzaki z siana

Sianko, kolorowa tasiemka, ziarna kukurydzy lub fasola – tylko tyle wystarczy by każdy stworzył wesołe zwierzątko lub swojego cudaka. Dobra zabawa, masa śmiechu i zadowolona mina z własnego talentu – GWARANTOWANE!

od 4 lat, cena 12 zł/1h

Serce z wikliny

Serce na prezent

Ktoś z bliskich obchodzi urodziny lub inną uroczystość? Dzień Babci, Dzień Mamy lub Taty? Zapraszamy do pracowni. Serce zrobione z naturalnych materiałów, wykonane z pasją i zaangażowaniem to sympatyczny upominek dla bliskich.

cena 24/3 serca

cena 20/2 serca

cena 15 zł/1 serce

Wianki z wikliny

Wiklinowe wianki

Doskonała zabawa, którą zaczynamy od własnoręcznego wykonania wiklinowego wianka, następnie dekorujemy go według własnego uznania.

cena 30 zł

Brzozowe choinki

Stroiki na różne okazje

Najpierw własnoręcznie zrobione kółko z wikliny, a później ozdoby inspirowane lasem, zimą, świętami ...

cena 30 zł/wianek

Kwadratowy świat

Kwadratowy świat

Drewno to przyjemny, ekologiczny materiał, a udostępnione w wielu różnych kształtach pozwala na kreatywność. Uczestnicy dostają znane od zawsze drewniane klocki oraz kołeczki i składają swoje postacie i zwierzaki, na koniec zostaje już tylko zabawa kolorami.
od 8 lat, cena 16 zł/1h